Zenginleştirilmiş Plazma

İğneli Uygulamalar

Zenginleştirilmiş plazma tedavisinin açık ismi “plateletten zengin plazma” tedavisidir. Zenginleştirilmiş plazma tedavisi, cilt yenilemesi ve onarılması için kullanılan bir işlemdir. Zenginleştirilmiş plazma, yüz, boyun, dekolte, saç kökü gibi bölgelerde hücre yenilenmesini ve iyileşmeyi sağlar.

Tercih edilmesinin sebebi ameliyatsız, doğal ve etkili bir yol olmasıdır. Uygulandığı bölgede tahriş olmuş, zedelenmiş ya da yaralanmış bölgeyi hızlı bir şekilde yeniler ve iyileştirir. Zenginleştirilmiş plazma tedavisi yalnızca uygulandığı bölgeyi etkiler. Kişiden öncelikle yeterli miktarda kan alınıp, santrifüj işlemi ile kan hücrelerine ayrıştırılır. Üstte ayrılan plazma içinde trombosit hücreleri (plateletler) konsantre bir şekilde elde edilir ve bu yara iyileşmesinden sorumlu trombositlerden zengin plazma tedavi etmek istediğimiz bölgelere enjekte edilmek üzere hazırlanır. Bu zenginleştirilmiş plazma elde etme işlemi yaklaşık 10- 15 dakika sürer. Zenginleştirilmiş plazma tedavisi, cildin renk görünümünü eşitleme amacıyla, yaşla beraber oluşan ince çizgileri oluşumunu engellemek için, kronik yaralarda, akne nedeniyle oluşan çukurların tedavisinde, güneş sebebi ile oluşan lekelerde, cilde canlı görünüm kazandırılmasında ve saç dökülmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca cerrahi izlerinin, yara izlerinin ve yanıkların görünümde yenilenme için de tedavi uygulanır.

Zenginleştirilmiş plazma tedavisi, en sağlıklı, doğal ve yan etkisi bulunmayan cilt yenileme uygulamasıdır. Çünkü vücudun kendisinden alınan kan ile hücre yenilenmesi sağlanır. Zenginleştirilmiş plazma uygulamasında anestezi gerekmez ve tolere edilebilir ağrı oluşturan, kolay uygulanabilir bir işlemdir. Zenginleştirilmiş plazma tedavisi uygulaması, kişinin ihtiyacına göre şekillenir ama genellikle 21-28 gün aralıkla 4-6 seans uygulanır. Uygulamanın etkisi bir iki seans sonra görülmeye başlanır. Cildiniz yenilenmiş, parlak, dolgun ve daha sıkı görünür. Etkisi yaklaşık 8-12 ay devam etmektedir. İhtiyaca göre her yıl tekrar edilmesi önerilir.

Zenginleştirilmiş plazma tedavisi cilt yenilemesi işlemlerinde en doğal görünümü vererek cildin kendini onarmasını sağlayan yöntemdir. Zenginleştirilmiş plazma ile ciltteki kolajen üretimi artırılmış olur ve cilde uzun süre yenilenme sağlanır. Cildin kendini yenilemesi ile beraber cilt daha sıkı ve parlak bir form alır. Aynı zamanda ciltteki sarkmalar, kırışıklıklar, yara izleri, gözle görülür tahrişler ve lekeler azaltılmış olur. Eğer cildinizde daha parlak ve daha canlı görünüm istiyorsanız Zenginleştirilmiş plazma tedavisi, alanında yetkin ekibimiz ile sizlere en iyi sonucu sağlayacaktır. Purest Clinic ile iletişime geçip zenginleştirilmiş plazma yenileme tedavisi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

zenginleştirilmiş plazma
zenginleştirilmiş plazma

Hızlı Form