Şakak Dolgusu

Dolgu

Şakak, yüzde çok üstünde durulmayan ama yaşlandıkça en çok etkilenen bölgelerden biridir. Şakak kaş bitimi ile altta elmacık kemiği üstte ise saç bitiş çizgimize kadar olan bölgedir.

Şakakta bulunan yağ dokuların ve kemik kayıpları yüzü aşağı çekerek hem alın hem kaş bölgesinde çökmelere sebep olabilir. Şakaklar hacim kaybeder ve çukurlaşır. Şakakta oluşan hacim kaybı hem çökük hem de yaşlı görünüme neden olur. Şakakta gerçekleşen hacim kaybı yaşlanmanın kaçınılmaz bir parçasıdır ancak bazı kişilerde daha fazla olur. Bazen de aşırı ve hızlı kilo kaybı şakaklarda hacim kaybı oluşmasına sebep olur. Şakaklarda hacim kaybı oldukça göz kemikleri belirginleşir, deride belirginleşmeler olur ve damarlar ortaya çıkabilir. Şakak bölgesindeki bu değişim solgun, yorgun ve cansız bir görünüme neden olur. Bu problemlerden kurtulmak için ameliyatsız yöntem olan şakak dolgusu en çok tercih edilen yöntemdir.

Şakak dolgusu, şakak bölgesinde genellikle kemik üstüne hyaluronik asit dolgu yapılmasıdır. Şakak dolgusu işlemi sırasında ağrı olmaması için anestezik krem kullanılabilir. İşlem yaklaşık 15-30 dakika sürecektir. Şakak dolgusu işlem bittikten sonra hafif kızarıklık ve 1- 2 gün hafif şişlik olabilir ancak yan etkisi yoktur ve ağrısız bir şekilde biten hissedilmeyen bir işlemdir. Şakak dolgusunun etkisi 3-4 gün içinde şakak görünümünde etkin olmak ile beraber, etkisi yaklaşık 8-12 ay sürmektedir. Yan etkisi bulunmayan ve ameliyatsız bir işlem olduğu için şakak dolgusu etkisi geçtikten sonra tekrar edilebilir.

Şakak dolgusundan sonra şakak bölgesindeki çizgiler, kırışıklıklar ve çukur görünümü yok olup şakak daha hacimli, daha genç ve canlı bir görünüm kazanır. Aynı zamanda kaş ve alın bölgesinde de daha toparlayıcı bir görünüm oluşur. Şakak dolgusu ile yüz hatlarında daha simetrik, daha biçimli ve estetik bir görüntü elde edilir. Eğer siz de şakak bölgesinde çökme, çukurlaşma, kırışma ve sarkma problemleri yaşıyorsanız, daha biçimli ve daha canlı bir görünüm için siz de şakak dolgusu yaptırabilirsiniz. Şakak dolgusunun dozu kişinin isteği ve ihtiyacına göre belirlenir, şakak dolgusu hakkında daha fazla bilgi almak için Purest Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Form