El Botolinum Toksini

Botolinum Toksini

İnsanların en çok rahatsız olduğu konulardan biri terleme şikayetidir. Terleme, hormonal olarak gerçekleşen ve vücudun vücut ısısını dengelemek için gerçekleşen bir durumdur. Terleme son derece doğal olup bazı yapısal faktörlere bağlı olarak bazı insanlarda daha çok terleme görülmektedir.

Aşırı terleme, kişinin yaşamını olumsuz olarak etkilemektedir. İş hayatında ve sosyal aktivitelerde kişiyi rahatsız edip stres yaratmaktadır. El sıkışmalarda aşırı terli el, kaygan avuç içleri ve hep nemli el yapısı rahatsız edici olabilmektedir. Terlemenin sinir iletileri ile oluşan bir durum olduğu için aşırı terleme problemini çözmek için son dönemlerde en sık başvurulan yöntem botolinum toksini işlemidir. El botolinum toksini, aşırı terleme için en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. El botolinum toksini işlemi az miktarda ağrılı bir işlemdir. İşlemin konforunu arttırmak için aneztezi kremleri ve soğutucu spreylerden destek alınmaktadır. El botolinum toksini yaptırmanın fizyolojik olarak hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

El botolinum toksini işlemi oldukça kısa bir işlem olup yaklaşık 25-30 dakika sürmektedir. El botolinum toksini işleminden önce avuç içlerine lokal anestezi etkili krem sürülmektedir ve işlem sırasında daha az ağrı hissedilmesi sağlanmaktadır. İnce uçlu iğnelerle avuç içine botolinum toksini enjekte edilmektedir. Bu sayede terleme bezlerinin uyarılması ve ter salgılaması engellenmiş olur. El botolinum toksini işleminden sonra kişi hemen sosyal yaşamına dönebilmektedir ancak birkaç gün ellerin çok kullanıldığı işlerin yapılmaması önerilmektedir. El botolinum toksini işleminin etkisi yaklaşık 2 hafta içinde görülmektedir. Kişinin avuç içlerindeki aşırı terleme durumu ortadan kalkmış olur. El botolinum toksininin etkisi yaklaşık 6 ay sürmektedir. 6 ay sonra eğer istenirse işlem tekrar edilebilmektedir ve bir zararı bulunmamaktadır.

El botolinum toksini işlemi ile aşırı terleme problemi yaşayan kişiler sosyal yaşamlarında daha rahat ederler. 6 ay kadar bir süre aşırı terleme problemi yaşanmaz. El botolinum toksini işlemi ile çok daha rahat bir yaşantı meydana gelir. El botolinum toksini, pratik ve hızlı bir tedavi yöntemi olduğu için avuç içi terlemelerinde en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Eğer siz de avuç içlerinizde aşırı terleme problemi yaşıyorsanız ve bu durum sosyal yaşantınızı etkiliyorsa Purest Clinic’in uzman ekibi ile iletişime geçerek el botolinum toksini hakkında detaylı bilgi edinebilir ve aşırı terleme probleminden kurtulabilirsiniz.

Hızlı Form