Burun Dolgusu

Dolgu

Burnu güzelleştirmek ve daha biçimli bir görünüm elde etmek için dolgu uygulaması yapılabilir. Ameliyatsız bir işlem olan burun dolgusu burun ucundaki düşme ve burun sırtındaki kemer gibi düzensiz görünümlere acısız ve kolay çözüm sunar.

Burun dolgusu hyaluronik asitli dolgular ile burnun yeniden şekillendirildiği bir estetik uygulamadır. Burun dolgusu başarılı ve hasta memnuniyeti yüksek bir uygulamadır. Ancak her hasta burun dolgusu için uygun değildir.

  • Burun dolgusunun en başarılı olduğu hasta grubunu burunda küçük şekil bozuklukları olan hastalardır. Yani değerlendirince aslında burnu güzel olan ancak çok hafif kemerli ya da burun ucu çok hafif düşük olan hastalarda dolgu uygulaması ile kemer düz hale getirilir ve burun ucu kaldırılır. Bu hasta grubu burunları genel anlamda güzel olduğu için zaten estetik burun ameliyatı olmayı planlayan hastalar değildir. Küçük dokunuşlarla cerrahi kadar başarılı sonuçlar elde edilebilir.
  • Burun dolgusunun başarılı olduğu ikinci hasta grubu hafif-orta derecede kemerli burunlar ve burun ucunun hafif-orta arası düşük olduğu burunlardır. Bu tip burna sahip insanlar için tedavi seçenekleri arasında estetik burun ameliyatı da düşünülebilir. Burun dolgusu ile kemer düzeltilebilir ve burun ucu kaldırılabilir. Cerrahi düşünmeyen hastalar için seçenek olabilir ya da cerrahi öncesi burunlarının şeklini görmek isteyen hastalar için uygulama karar vermede yönlendirici olabilmektedir.
  • Burun dolgusu önerilmeyen durumlar aşırı kemerli, geniş, büyük ve aşırı düşük burun ucuna sahip burunlardır. Kemik ve kıkırdak yapısı sebebi ile eğri burunlar, travma ile kemik yapısı bozulmuş durumlar, geçirilen burun ameliyatından sonra büyük komplikasyonlar gelişmiş burunlarda da burun dolgusu ile yeteri kadar iyi düzeltmeler yapmak mümkün değildir ve komplikasyon ihtimali artmaktadır. Bu tip durumlarda burun dolgusu önerilmemesinin nedeni hem düzeltmenin yetersiz olması hem de işleme bağlı risklerin artmasıdır.
  • Yakın zamanda rinoplasti olmayı düşünen danışanlarımıza da burun dolgusu önermiyoruz çünkü operasyon önce dokuların düzenini bozmak istemeyiz.

Burun dolgusu ile çökük alanlara hyaluronik asitli dolgular enjekte edilerek düzleşme sağlanır. Burun ucunda da belli alanlara küçük enjeksiyonlar yapılarak burun ucu kaldırılır. Burun dolgusu uygulaması klinik şartlarında yapılabilir. Uygulaması hızlı ve kolaydır. Burun dolgusu ile yapılan uygulamalar başarılı ve yüz güldürücüdür. Ancak burun anatomik yapısı itibariyle damarlanmanın yoğun olduğu bir alandır ve burun ucunda dermis sıkıdır. Bu durumda damar içi enjeksiyon ve burun ucunda konan dolgu maddesine bağlı sıkışmalar olabilmektedir. Bu başarılı uygulamaya karar vermeden önce belli risklerin de olduğunu hatırlatmakta fayda vardır. En başarılı uygulamalar için deneyimli ve uzman ellere başvurmayı ihmal etmemek gerekir.

Burun dolgusu işlemi sayesinde burun daha estetik görünüm kazanır. Burun kemeri ve burun ucu düşüklüğü problemleri burun dolgusu ile giderilebilir. Eğer siz de burnunuzun görünümünden memnun değilseniz ve ameliyatsız estetik bir çözüm arıyorsanız Purest Clinic’te burun dolgusu uygulaması ile doğal bir görünüm ile daha simetrik ve estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Hızlı Form