Selülit Tedavisi

Bölgesel İncelme

Selülit çoğu insanda bulunan, hayati tehdit oluşturmayan kozmetik bir durumdur. Hızlı büyüme, hızlı kilo alıp vermelere, hormonal değişikliklere ve genetik faktörlere bağlı olarak rahatsız edecek boyutlara ulaşabilir. Özellikle karın, kalça ve bacak bölgelerinde yoğunluğu artmaktadır. Kişi, selülit görüntüsünden rahatsız ise selülit tedavisi için birçok yöntem bulunmaktadır. Selülit kalıcı deformasyonlar olduğu için tedavisi de zor olmaktadır ancak son dönemlerdeki yöntemler ile şiddetini azalmak mümkündür.

Selülit tedavisinde son dönemlerde en çok tercih edilen yöntemler arasında enjeksiyon lipoliz, orta sertlikle masajlar, yüzeyel radyofrekans enerjisi gibi ameliyatsız yöntemler yer almaktadır. Bu yöntemler ile selülit miktarında azalmalar görülür ve selülitli bölgeler daha az dikkat çekerler.

Selülit tedavisi yöntemlerinden enjeksiyon lipoliz işlemi ince uçlu iğneler ile enjeksiyon şeklinde gerçekleştirilebilir. Ortalama 6-8 seans selülit tedavisinde yeterli olmaktadır. İşlem süreleri yaklaşık 30 dakikadır. Birkaç seans sonra etki görülmeye başlanır. Diğer teknikler arasında G-5 masaj tedavisi, ozon terapisi, ultrason ve radyofrekans gibi yöntemler yer almaktadır. Tüm teknikler yağ dokularını uzaklaştırmayı, kan dolaşımını artırmayı ve selülitli bölgenin yeniden şekillendirilmesini sağlar. Cerrahi olmayan selülit tedavisi yöntemleri ağrısız ve son derece kolay işlemlerdir. İşlemlerden sonra selülitli bölgelerde hafif kızarıklık görülebilir ancak kendiliğinden geçerler. Selülit tedavisi yöntemlerinden sonra ilk gün çok hareketli bir gün geçirilmemesi önerilir ancak sosyal yaşama devam edilmesine engel olmayan yöntemlerdir. Bu selülit tedavisi yöntemlerinin vücuda bir zararı bulunmamaktadır ancak kalıcı olmaları için beslenme ve spor ile desteklenmeleri önerilir.

Selülit tedavisi yöntemleri, rahatsız edici boyutta olan selülit görüntülerinde son derece etkili yöntemlerdir. Birçok krem, losyon ya da doğal yollara göre daha hızlı ve etkili sonuç sağlanır. Selülit tedavisi yöntemlerinden sonra daha pürüzsüz, çatlak görünümü olmayan, daha sıkı bir görünüm elde edilir. Eğer siz de karın, bacak ya da kalça bölgelerinizde yoğun selülit görüntülerinden şikayetçi iseniz Purest Clinic ile iletişime geçerek selülit tedavisi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hızlı Form