Çin Bıyığı Dolgusu

Dolgu

Yüz bölgemizde yaşlanmaya bağlı olarak zamanla değişiklikler meydana gelir. Bu değişiklikler yer çekimine, hızlı kilo alıp vermeye ve genetik yatkınlıklara göre daha hızlı oluşabilir. Yaş aldıkça yüz bölgesindeki bu değişimler sarkmış, çizgileri belirginleşmiş ve yorgun bir görünüme sebep olur. Özellikle mimiklerin yoğun olduğu bölgelerde daha kalıcı ve belirgin izlere dönüşür.

Ağız çevresi de yaşlanmaya ve mimik kullanımına bağlı olarak en çok çizgilerin ve çukurlaşmaların görüldüğü bölgelerden biridir. Dudak bitiminden çene bölgesine doğru aşağı inen bölgede oluşan belirgin çizgilere marionette çizgisi denir. Marionette çizgisi zamanla belirgin ve kalıcı bir çizgiye dönüşür. Kişi mimik yapmasa da ağız çevresinde bu çizgi belirgin bir şekilde görünür. Marionette çizgisi, kişinin yüzünde somurtkan, mutsuz ve daha yaşlı bir ifadeye sebep olur. Bu yüzden bu görünüm özellikle orta yaşlardan itibaren kişileri rahatsız etmektedir.

Marionette çizgisinin rahatsız etmesinin nedenlerinden biri ağız çevresinde aşağıya doğru çekilmiş bir görünüm oluşturmasıdır. Bu görüntü çin bıyığını andırdığı için marionette çizgileri çin bıyığı çizgisi olarak da adlandırılmaktadır. Çin bıyığının sebep olduğu görüntüden kurtulmak ve daha genç bir görünüm kazanmak için en etkili yöntem dolgu işlemi yöntemidir. Çin bıyığı dolgusu, ince uçlu iğneler ile marionette çizgisine hyalürinik asit enjekte edilme işlemidir. İşlemden önce anestezik etkili krem sürülerek ilgili bölge uyuşturulur ve son derece ağrısız bir işlemdir. Çin bıyığı dolgusu işlemi yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir. İşlem uygulandıktan sonra ciltte hafif şişme ve kızarma görülebilir. Ancak kendiliğinden bu hafif belirtiler birkaç gün içinde yok olmaktadır. Çin bıyığı dolgusu, yaklaşık 2 hafta sonra ağız çevresinde kesin etkisini gösterir ve ağız çevresi tam görünümüne kavuşur.

Çin bıyığı dolgusu ile ağız çevresindeki sarkmış ve yaşlı görünüm değişir ve daha canlı, daha genç, daha pürüzsüz bir görünüm elde edilir. Çin bıyığı dolgusunun etkisi yaklaşık 7-8 ay sürmektedir ve istendiği durumda işlemi tekrarlamanın hiçbir zararı yoktur. Çin bıyığı dolgusu cerrahi işlem olmadan uygulanan ve doğal görünümü de korumaya sağlayan bir yöntemdir. Çin bıyığı dolgusu ile tüm yüzde yeni bir görünüm oluşur. Özellikle ağız çevresi kişinin yüzünde çok dikkat çektiği için çin bıyığı dolgusu ile tüm yüzde daha genç bir ifade oluşur. Eğer siz de ağız çevrenizden çenenize doğru inen çizgiden ve çukurlaşmadan rahatsız iseniz Purest Clinic ile iletişime geçip çin bıyığı dolgusu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hızlı Form