Lazer Epilasyon

Lazer Tedavileri

Lazer epilasyon, istenmeyen kıl köklerini ve istenmeyen kıl ve tüyleri kalıcı olarak yok etmek için uygulanan bir işlemdir. Lazer epilasyon hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir çünkü son derece etkili bir yöntemdir.

Lazer epilasyonda kullanılan cihazlar ile beraber kıl köklerine lazer ışınları ile atış yapılır ve ortaya çıkan ısı enerjisi ile kıl kökünde bulunan kök hücrelerin ve kılı besleyen damarın yanması sağlanır. Kıl kökü lazer epilasyon ile yakılan kıl bir daha çıkmaz ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar. Lazer epilasyonunun cilt üzerinde hiçbir dokuya zarar verme durumu yoktur, sadece seanslardan sonra ciltte kısa sürelü kızarıklık meydana gelir. Lazer epilasyon uygulaması, hızlı ve çok basit bir uygulamadır ve genellikle ilkbahar, sonbahar, kış aylarında uygulanması önerilir. Bunun sebebi yaz aylarında güneşe epilasyon sonrasında maruz kalan cildin tahriş olma ve lekelenme olasılığıdır. Lazer epilasyon seansından sonra direkt güneş ışığından korunmak önemlidir.

Lazer epilasyonunun etkinliği uygulama yapılan bölgeye ve kullanılan lazer epilasyon cihazı çeşitlerine göre değişmektedir. Lazer epilasyonda Alexandrite ve Diode lazer cihazları kullanılmaktadır. Genellikle Alexandrite lazer cihazı daha koyu, kalın kıllı ve açık renkli ciltler için tercih edilirken, Diode lazer cihazı ise daha koyu, kalın hem de ince kıllarda etkilidir. Ancak kullanılacak cihaza ve seans süresine uygulama konusunda bilgili kişiler tarafından karar verilmelidir. Lazer epilasyon bacak, kol, koltuk altı, göbek çizgisi, üst dudak, çene, yanaklar ve bikini bölgesine uygulanabilir. Erkekler tarafından ense, sırt ve göğüs bölgesi de epilasyon için tercih edilen bölgeler arasındadır.

Lazer epilasyon uygulamasında seans sayısı 6-12 seans arasında değişmektedir. Ortalama 8 seans gerekiyor denilebilir. Seans arası süre yaklaşık 6 haftadır ve tüyler yok oldukça iki seans arasındaki süre uzamaktadır. Seanslar lazer epilasyon için merkezlerde genellikle paket şeklinde uygulanmaktadır ancak kişinin ihtiyacına ve kıl köküne göre lazer epilasyon için planlama yapılır. Lazer epilasyonun etkinliği %80-85 oranındadır ve cildiniz için alanında yetkin, bilgili ve kaliteli cihaz kullanan kişiler tarafından yapılması önemlidir. Purest Clinic ile iletişime geçip kıl kökünüze göre kaç seans, hangi aralıklarla, ne kadar sürede lazer epilasyon yapılabileceğine dair bilgi alabilir ve profesyonel ekibimiz ile kıl köklerinden kurtulabilirsiniz.

Hızlı Form