Karın Lipolizi

Lipoliz

Karın bölgesi en çok şikayet edilen ve en ısrarcı yağ dokuların bulunduğu bölgeler arasındadır. Hem erkekler hem kadınlar için karın bölgesindeki yağ dokularını eritmek oldukça zordur. Özellikle uzun yıllar boyunca yağlı olan karınlarda ve genetik yatkınlığa sahip vücut tiplerinde karın yağlarından kurtulmak daha zordur. Düzenli spor ve dengeli beslenmeye rağmen karındaki yağ dokuları erimeyebilir. Bu durumda ise dışarıdan lipoliz müdahalesi gerekli olabilir.

Karın bölgesindeki yağlanma deformasyonlara, deri sarkmalarına ve kişinin olduğundan daha kilolu görünmesine sebep olur. Karın bölgesinde yağlanma vücudun da asimetrik ve şekilsiz görünmesine neden olabilir. Özellikle aşırı hızlı kilo alıp vermede oluşan deri sarkmalarını karın lipolizi uygulamadan yeniden şekillendirmek zordur.

Karın lipolizi işlemi ya soğuk uygulama ya enjeksiyon yardımı ile ya da kesi ile fazla yağ dokusunun dışarı atılması işlemidir. Soğuk lipoliz uygulamasında fazla yağ dokusu dondurularak vücuttan boşaltım yolu ile atılması sağlanırken, enjeksiyon uygulamasında enjeksiyondaki sıvı ile yağların parçalanması ve vücuttan atılması sağlanır. Kesi yönteminde ise küçük kesiler yardımıyla vücuttan atılır. Karın lipolizi ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Karın lipolizi ile kişinin karın bölgesi yeniden şekillendirilir. Karın lipolizi işlemi ile sıkı ve gergin bir karın bölgesi elde edilir. Karın lipolizi enjeksiyon ile gerçekleştirilirken ince uçlu iğne yardımı ile uygulanır. İşlem öncesinde karın bölgesi lokal anestezik krem ile uyuşturulur. Daha sonra lipoliz denilen yağ yakıcı karışım karın bölgesine enjekte edilir. Karın lipolizi işlemi ile fazla yağların parçalanması ve vücuttan atılması sağlanır. Karın lipolizi işleminin etkisi ilk seanstan itibaren görülmeye başlanır ve seans sayısına kişinin ihtiyacına göre karar verilir. Karın lipolizi işlemi yalnızca yağ dokularını hedef aldığı için bir zararı bulunmamaktadır ve karın bölgesinde sıkılaşma ve incelme sağlamaktadır. Karın lipolizi sonrasında hafif şişme ve kızarıklık olabilir ancak birkaç gün sonra kendiliğinden geçen yan etkiler arasındadır.

Karın lipolizi işlemi, karın bölgesinin daha fit ve sıkı görünmesini sağlar. Karın lipolizi inatçı bölgesel yağlanma problemleri için etkili bulunmaktadır. Karın lipolizi ile karın bölgesindeki istenmeyen görüntü ve fazlalıklar yok edilir. Karın bölgesindeki fazla deri dokusu da lipoliz ile toparlanmış olur. Aynı zamanda karın bölgesi ile beraber vücudun genel görüntüsünde de daha simetrik, daha sıkı ve daha biçimli bir görüntü oluşur. Karın lipolizi işlemi ile karın bölgesindeki yağlanma ve fazla kilo problemi ortadan kalkar. Lipoliz işleminin karın bölgesindeki etkisi hemen görünür ancak etkinin kalıcı ve uzun süreli olması için düzenli ve sağlıklı beslenme ile lipoliz işlemi desteklenmelidir. Eğer siz de karın bölgenizdeki fazla ve kalıcı yağ dokularından şikayetçi iseniz Purest Clinic ile iletişime geçerek karın lipolizi işlemi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hızlı Form