Göz Altı Morluk Tedavisi

Dermatoloji

Gözlerimiz insanlarla iletişimimizde en aktif kullandığımız alandır. Göz çevresi, kişinin genç, canlı ve enerjik görünmesini etkileyen en önemli bölgedir. Göz altındaki morluklar ve renk eşitsizliklerin kişiyi solgun, bitkin ve yorgun göstermesidir. Göz altı morlukları kimi zaman da daha yaşlı ve çökkün bir görünüm verir.

Kişiler sosyal ve profesyonel yaşamda ilk bakışları ile dikkat çekerler ve göz altı morlukları kişi yorgun olmasa dahi görüntüsünü etkiler. Göz altlarındaki mor görüntüden rahatsız olan kişiler göz altları için birçok yöntem denerler. Göz altı morluk tedavisi için mezoterapi, Zenginleştirilmiş Plazma, dolgu işlemi, aydınlatıcı kremler ve maskeler kullanılıyor olsa da en etkili ve kalıcı çözümlerden biri de lazerler ile gerçekleştirilmektedir. Göz altı morluk tedavisinde lazerler mezoterapilerle birlikte en çok tercih edilen yöntemlerden biri haline gelmiştir.

Göz altı morluk tedavisinde kullanılabilecek birden fazla lazer çeşidi vardır. Lazer cihazları arasından göz altı morlukları için en çok tercih edilen fraksiyonel CO2 lazerlerdir. Lazer uygulaması göz altı derisi çok ince yapıda olduğu için soğutma işlemi ile beraber kullanılır ve gerek görülürse anestezik krem de sürülebilir. Lazer seansı yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir. Göz altı morluk tedavisinde, işlem sonrasında hafif yanma ve kızarıklık olabilir ama kısa sürede yanma hissi yok olur. Göz altı morluğunun şiddetine göre seanslar arasındaki süre ve seans sayısı belirlenir. Genelde seanslar arası 1-1,5 ay olmaktadır ve yaklaşık 6- 8 seans sürmektedir. Göz altı fraksiyonel lazer morluk tedavisinde, göz altı morlukları cilt ile rengi eşitlenir ve deri yapısında kalınlaşma ve gerilme meydana gelir. Bu sayede yüz görünümü daha canlı ve daha eşit bir görünüm kazanır.

Göz altı derisi çok ince ve hassas yapıda olduğu için uygulama yapılırken dikkat edilmelidir. Göz altı morluk tedavisinin, cildinizi iyi analiz eden, alanında yetkin, bilgili ve doğru cihaz kullanan kişiler tarafından yapılması önemlidir. Purest Clinic ile iletişime geçip göz altı morluğuna göre kaç seans, hangi aralıklarla, ne kadar sürede lazer tedavisi uygulanacağına dair bilgi alabilir ve profesyonel ekibimiz ile göz altı morluklarınızdan kurtulabilirsiniz.

göz altı morluk tedavisi
göz altı morluk tedavisi

Hızlı Form