Kaş Kaldırma

Yüz Germe

Yaşlanmaya bağlı olarak gerçekleşen sarkma ve doku kaybı yalnızca yüz bölgesinde meydana gelmez. Yaş alma ile beraber sarkma probleminin en çok görüldüğü bölgelerden biri de kaş bölgesidir. Zamanla göz ile kaş arasında kalan bölgede ve göz kapağında sarkmalar ve katlanmalar oluşur. Bu da yüzün olduğundan daha yaşlı, daha yorgun ve daha çökkün görünmesine sebep olur. Kaş altındaki bu sarkma problemi kişinin genetik yapısına, yaşına ve cilt yapısına göre daha belirgin olabilir. Bu durumlarda cerrahi veya cerrahi olmayan estetik müdahaleler ön plana çıkmaktadır. En sık kullanılan yöntemlerden biri cerrahi olmayan kaş kaldırma yöntemidir. Kaş kaldırma yöntemi son derece pratik ve kolay bir işlemdir. Kaş kaldırma işlemi hem sarkmaları hem de ince çizgileri ortadan kaldırır.

Kaş kaldırma işlemi için kullanılan ip askı veya fransız askısı iz bırakmaz. Kaş kaldırma işlemi öncesinde lokal anestezik krem ile kaş bölgesi uyuşturulur. Daha sonra özel üretilen cerrahi ipler ile kaş istenilen noktaya çıkarılarak tutturulur. Dışarıdan bu ipler görülmez ve bir süre sonra kendiliğinden eriyen iplerdir. Vücuda hiçbir yan etkisi olmadığı için işlem istenildiği durumlarda tekrar edilebilir. Kaş kaldırma işleminden sonra istenilen etki hemen görünür ve yaklaşık 1-2 yıl boyunca etkisi devam eder. Kaş kaldırma işleminin en çok tercih edilme sebeplerinden biri hem cerrahi işlem olmaması hem de beğenilmeyen durumlarda etkisinin geçici olmasıdır. Kaş kaldırma işleminden sonra hemen gündelik yaşamınıza devam edebilirsiniz ve işlem yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Ancak işlem sonrasındaki 3 gün çok sıcak duş ve güneşe maruz kalma önerilmemektedir. Kaş kaldırma işlemi sonrasında yaklaşık 2 hafta boyunca güçlü kaş mimiklerinden ve el ile temasından kaçınılmalıdır. Kaş kaldırma işlemi son derece etkili ve kişinin görüntüsünü değiştiren bir işlemdir.

Kaş kaldırma ile beraber sarkmaların sebep olduğu yorgun ve yaşlı surat ifadesi ortadan kalkar. Kaş kaldırma işlemi ile beraber yüzde daha gergin, daha canlı ve daha enerjik bir ifade oluşur. Kaşı kaldırma işlemi tüm göz ve alın bölgesinin daha sıkı durmasını sağlar. Kaş kaldırma işleminden sonra yüzünüzde etkileyici ve iddialı bir yüz hattı oluşur. Eğer siz de sarkan ve yorgun görünen göz kapaklarınızdan şikayetçi iseniz kaş kaldırma işlemi ile daha canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kaş kaldırma işlemi ile hem daha genç görünür hem de pürüzsüz bir göz kapağı görünümüne sahip olursunuz. Kaş kaldırma işleminden memnun olmanız için güvenilir bir klinikte kaşlarınızın ne kadar yukarı kaldırıldığı önemlidir. Kaş kaldırma işlemi için alanında profesyonel Purest Clinic ekibimiz ile iletişime geçip kaş kaldırma işlemi hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve yeni bir kaş görüntüsü elde edebilirsiniz.

Hızlı Form