Agassi Yanak İnceltme

Agassi
Agassi Nedir?

Agassi ameliyatsız yanak inceltme, şekillendirme sistemidir. Genç ve cilt altı yağ dokusu fazla kişilerde ve yaş almaya bağlı oluşan sarkmalarda yanak dokusunun sıkılaştırılması için Agassi cilt sıkılaştırma programı kullanılır. Agassi teknolojisi yüksek frekanslı radyofrekans sistemi ile çalışır. Radyofrekans enerjisi, dermatolojide uzun yıllardır cilt gençleştirme ve sıkılaştırma amacıyla kullanılmaktadır.

İdeal yüz görünümü nasıldır?

Yüz bölgesinde gençliğin göstergesi belirgin elmacık kemikleri, sıkı ve ince bir yanak hattıdır. Bu sayede yüz daha ince ve çekici hatta daha genç görünür.

İnsanlarda (Kadın - erkek) yanak bölgesinde yağ yastıkları bulunmaktadır. Bazı kişilerde bu yastıkçıklardaki yağ dokusu hacim olarak daha fazladır. Örneğin kilo fazlalığı ya da genetik yatkınlık. Yanaklardaki fazla yağ yıllar ilerledikçe yer çekiminin de etkisi ile aşağı doğru kayar ve yüzün daha sarkık görünmesine sebep olur.

Yüzde ideal ve estetik görünüm elmacık kemiklerinin çıkık olması, elmacık kemiğinin bitiminde bir hat olmasıdır. Bu sayede yüz daha dinamik ve güzel bir formada gözükür. Yanak inceltme (Paris Yanağı) işlemi ameliyatla (Bişektomi) ya da ameliyatsız olarak Agassi teknolojisi ile sağlanabilir.

Agassi işlemi nasıl uygulanır?

Agassi ile Paris yanağı elde etmek için kısa bir uygulama süresi ve acısız bir işlem yeterlidir. İşlem ağız içinde kaşık görünümlü, kişiye özel (tek kullanımlık) problar ile gerçekleştirilmektedir. İşlem ağız içine yerleştirilen özel prob ile her yanak için 20 dakika uygulanmaktadır. Bu özel prob mukozaya temas ettirilerek inceltmek ve sıkılaştırmak istediğimiz alanlar radyofrekans enerjisi ile taranır. Radyofrekans enerjisi cilt altı dokular ile reaksiyona girince ortaya ısı çıkar. Bu ısı yüzeyde 40 °C iken daha derin dokularda 60 °C civarına ulaşır. İşlem sırasında hafif bir sıcaklık artışı hissedilir. İlk başta hafif bir rahatsızlık duygusu olsa da iç yanak mukozası çok hızlı bir şekilde adapte olur. Ağrılı bir işlem değildir. Herhangi bir ağrı kesici ya da anestezi uygulanmaz.

Agassi işlemi nasıl etki eder?

Radyofrekans enerjisi dokularda ısıya dönüşerek yağ dokularını ısı ile yakarak küçültür. Bu yakılan yağı daha sonra vücut metabolize ederek atar. Ayrıca cilt altı dokulardaki, yağ dokulara komşu olan su moleküllerini de buharlaştırarak incelmeye ek katkı sağlar. Bunun yanı sıra yaşlanmış kollajen liflerini yeniler ve yeni kolajen yapımını uyarır böylece cildin sıkılaşmasını sağlar.

Agassi Yanak İnceltme

Agassi işlemi kimler için uygundur?

  • Yüzde kare görünümü olanlar kişiler
  • Üst yanakta çıkık bir hat oluşturmak isteyen kişiler
  • Yüzünde yağ yastıkçıkları geniş olan kişiler
  • Bişektomi ameliyatı olup daha fazla incelme isteyen kişiler

Agassi sistemi ile yanak bölgesinde yağlanması fazla ve sarkması olan kişilerde arzu edilirse ameliyatsız olarak yağ eritme ve sarkmaların toparlanması programları kullanılır.

Hızlı Form