Örümcek Ağı

Yüz Germe

Yaşlanma ile beraber ciltte sarkmalar ve ince çizgiler görülmeye başlanır. Mimik kullanımı, yer çekimi, genetik faktörlere ve hızlı kilo alıp vermeye göre şiddeti değişebilir. Ancak tüm cilt tiplerinde yaşlanma ile beraber elastik yapı kaybolur ve cilt yenilenmesi yavaşlar. Örümcek ağı, sarkma ve kırışıklık problemlerine cerrahi işlem gerektirmeyen estetik işlemler arasındadır.

Örümcek ağı son dönemlerin en sık tercih edilen işlemleri arasındadır. Hem erken yaşlarda kullanılabilir oluşu hem de vücuda enjeksiyon uygulanmaması örümcek ağının tercih edilme nedenleri arasındadır. Örümcek ağı tüm yüzün görünümünü değiştirmektedir. Birçok noktaya birden fazla işlem uygulanması yerine örümcek ağı tek seferde tüm yüze uygulanabilmektedir. Örümcek ağı daha sıkı bir görüntü oluştururken aynı zamanda ciltte kolajen ve hücre yenilenmesini artırarak ciltte yenilenme ve parlaklık sağlar.

Örümcek ağı işlemi tüm yüz bölgesine uygulanır. Örümcek adam maskesini andıracak şekilde sarmal yapıda ipler belirlenen bölgelerden cildin altında tutturularak cilt yüz çevresinden askı şeklinde tutturulur. Örümcek ağı işleminde kullanılan ipler vücut ile uyumlu vücut yapısında kendiliğinden eriyen iplerdir. Fransız askısı ile farkı hem tüm yüze uygulanması hem de daha az sarkmalara sahip ciltlerde tercih edilmesi ve yoğun bir şekilde kollagen üretimini artırmasıdır. Örümcek ağı işleminden önce anestezik etkili kremler ile yüz uyuşturulur ve kişi işlem sırasında hiçbir acı hissetmez. Örümcek ağı işlemi yaklaşık 30-35 dakika sürmektedir. İşlemin etkisi bir ay içerisinde kendisini gösterir ve yaklaşık 1-2 yıl boyunca devam eder.

Örümcek ağı işlemi ile beraber ciltte daha sıkı, daha pürüzsüz ve daha genç bir görüntü elde edilir. Sarkmalar ve çizgiler kişiyi hem yorgun hem sağlıksız gösterebilir. Örümcek ağı işlemi ile dinamik ve sağlıklı bir görüntü oluşur. Aynı zamanda örümcek ağı işlemi pürüzsüz ve nemli bir yüz görüntüsü kazanılır. Eğer siz de daha sıkı ve canlı bir yüz görüntüsüne sahip olmak istiyorsanız örümcek ağı işlemini tercih edebilirsiniz. Örümcek ağı işlemi hakkında daha detaylı bilgi için Purest Clinic ekibimiz ile iletişime geçerek örümcek ağı işlemi ile yeni ve fit bir görünüm kazanabilirsiniz.

Hızlı Form