Mezoterapi

Cilt Yenileme İşlemleri

Cildimizin vücudumuzun dış dünya ile temas eden tabakası olarak yaşlanma etkilerinin ilk görüldüğü yerdir. Cildimiz yaşlanma sürecinde hem bizim genetik özelliklerimizden hem de çevresel faktörlerden etkilenir.

Genetik özelliklerimize bağlı olarak bazılarımız daha yavaş yaşlanırken bazılarımızda yaşlanma süreci daha hızlı gerçekleşmektedir. Çevresel olarak stres, güneş, hava kirliliği, sıcak, soğuk, rüzgar gibi faktörlerden etkileniriz. Yaş aldıkça cildin kendisini yenilenme hızı azalır çünkü artık ciltteki kolajen üretimi azalır. Kolajen üretiminin azalması ile cilte oluşan yavaş yenilenme süreci cilde donuk, cansız, çökük ve kırışık bir görünüm verir. Ciltteki yaşlanma bulguları bunlarla karşılaşan herkesi rahatsız etmektedir. Mezoterapi uygulaması, enjeksiyon ile cilde hyaluronik asit, vitamin, mineral, cilt yenileyiciler ve aminoasitlerden oluşan karışımların istenilen bölgeye orta deri tabakası (dermis) içine enjekte edilmesidir. Mezoterapi uygulamasında enjekte edilecek karışım kişinin ihtiyacına ve isteğine göre uygulanmaktadır. Mezoterapi cilt yaşlanması ve sarkmasında, yüz lekelerinde, oluşan çatlak görünümlerinde, selülitlerde, saç dökülmesinde, gözaltı morluklarında ve yaralarda kullanılır. Ancak en yaygın mezoterapi kullanımı yüz ve saçlar içindir.

Cilt görünümünü yenilemek, canlandırmak ve kırışıklıkları yok etmek için mezoterapi oldukça etkili bir yöntemdir. Ameliyatsız, ağrısız ve doğal bir görünüm ile cildi yenilediği için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Mezoterapi özellikle içinde bulunan yoğun hyaluronik asit ile cildi yeniler ve parlak, canlı bir görünüm kazandırır. Mezoterapi uygulaması yaklaşık 15 dakika sürmektedir ve yaklaşık birkaç seans sonra kan dolaşımını da hızlandırarak ciltteki ışıltılı etkisi görünür olmaktadır. Genellikle mezoterapi 21-28 gün aralıklarla uygulanır ve ihtiyaca göre 4-6 seans sürmektedir. Etkisi uzun süreli olmak ile beraber iyi sonuçların muhafaza edilebilmesi için yaklaşık 6 ayda bir hatırlatma tekrar dozları yapılabilir.

Mezoterapi uygulaması daha dolgun, ışıltılı ve canlı cilt elde edilir. Cildi yenileyebilmek adına cilt altındaki kolajen yapısını uyarılır ve uzun süreli cilt yenilenmesi sağlanır. Eğer cilt yaşlanması, soluk görünüm, yara izi ve leke problemleriniz var ise cildinizi yenilemek ve daha pürüzsüz bir görünüm elde etmek için mezoterapi tedavisi, alanında yetkin ekibimiz ile sizlere en iyi sonucu sağlayacaktır. Purest Clinic ile iletişime geçip mezoterapi tedavisi hakkında detaylı bilgi alabilir ve cilt tipinize göre tedavi planı oluşturabilirsiniz.

mezoterapi
mezoterapi

Hızlı Form