Kaş Arası / Glabella Dolgusu

Dolgu

Hem kızdığımız zamanda kullandığımız mimik kasları ile hem de güneş etkisi ile kaşlarımızı çatarız. En sık yaptığımız mimiklerden olan kaş çatma sonucu kalın kaş arası çizgileri ve katlanma izi oluşabilir.

Bu mimiği çok kullanan insanlarda kaş arası çizgiler derin, kalıcı ve kalın çizgiler haline gelebilirler. Kaş arasındaki derin çizgiler ve kırışıklıklar yüze hem daha yaşlı hem daha sert bir görünüm yaratır. Mimik yapmasalar bile bu kişilerde çizgiler belli bir zaman sonra yerleştiği için yüz ifadeleri daha sert görünür. Çoğu zaman insanlar bu sert ve daha yaşlı görünümden rahatsızlık duymaktadırlar. Kaş bölgesinde yaşanan bu problemleri çözmenin günümüzde en çok tercih edilen yöntemi kaş arası dolgudur. Kaş arası dolgu diğer adıyla Glabella Dolgusu olarak da bilinir.

Kaş arası dolgu, iki kaş arasındaki kızma çizgilerinin altının hyaluronik asit bazlı dolguların uygulanmasıdır. İnce uçlu iğneler veya kanül ile yapılan kaş arası dolgunun dozu, kişinin isteği ve ihtiyacına göre belirlenir. Kaş arası dolgu işlemi ameliyatsız ve ağrısız bir estetik yöntemidir. İşlemden önce kaş arası bölgeye anestezik krem sürülür ve dolgu çok ince ve küçük iğnelerden enjekte edilir. Uygulamanın kaş arası görüntüsüne etkisi yaklaşık 1 hafta içinde tam görünümüne ulaşır ve bu etki yaklaşır 8-12 ay sürmektedir. Kaş arası dolgusunun yavaş yavaş etkisi geçtikten sonra isteğe göre işlem tekrar edilebilir.

Kaş arası dolgusundan sonra kaş arasındaki derin kırışıklıklar yok olup yüz sert ve yaşlı görünümden kurtulur. Yüz, kaş arası dolgusu ile beraber hem daha genç hem daha mutlu bir görünüm kazanır. Aynı zamanda kaş ve alın bölgesinde daha toparlayıcı ve orantılı bir görünüm oluşur. Eğer siz de kaş arası bölgesindeki kalıcı ve derin kırışıklıklarından memnun değilseniz, daha estetik ve daha canlı bir görünüm için siz de kaş arası/ glabella dolgusu yaptırabilirsiniz. Kaş arası/ glabella dolgusu hakkında daha fazla bilgi almak için Purest Clinic’in uzman ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Form