Nazolabial Dolgusu

Dolgu

Zamanla yüz hatlarında sarkmalar, çizgiler ve derin izler meydana gelir. Bu değişimin öncelikli sebebi yaşlanma ile beraber cilt yenilenmesinin yavaşlamasıdır. Yaşlandıkça hem yer çekimi etkisi ile hem de gülmenin bir sonucu olarak burun ile yanak arasında derin bir çizgi oluşur. Bu çizgi ağız çevresinde çukur bir görünüme sebep olur. Yaşlanma dışında kilo verme ve cilt yapısına bağlı olarak da daha erken yaşlarda görülebilir ve daha belirgin olabilir.

Ağız çevresinde oluşan bu belirgin çizgi nazolabial çizgisi olarak adlandırılır ve burun bitiminden dudak kenarına kadar uzanır. Zamanla ağız çevresinde çukurumsu bir görüntü oluşturur. Belirginleşen bu çizgi ile kişinin yüzü daha yorgun, daha mutsuz ve daha yaşlı bir görünüme sahip olur. Bu yüzden kişinin sosyal yaşamında memnuniyetini düşürür. Nazolabial çizgisi, 20’li yaşların sonu ile 30’lu yaşların başında oluşmaya başlayıp gittikçe belirginleşir ve çukur oluşur. Burun bitimi ile dudak yanları arasında oluşan bu çukur, gülüş çizgisi olarak da adlandırılır. Ancak zamanla kişi gülmediğinde de çukur görünümü yüzde kalıcı bir yer edinir.

Belirginleşen çizgi için krem ya da serumla cilde müdahale edilse de estetik müdahale olmadan nazolabial çizgisi yok olmamaktadır. Nazolabial çizgisi, nazolabial dolgu işlemi ile giderilmektedir. Dolgu işlemi sayesinde ağız kenarındaki derin çukur görünümü yok olmaktadır. Bu sayede yüze daha genç ve daha sıkı bir görünüm kazandırılmaktadır. Nazolabial dolgusu, son derece kolay ve acısız bir dolgu işlemidir. İşlemden önce uygulama miktarı belirlenerek yüze doğal bir uygulama yapılır. İşlem öncesinde nazolabial alan anestezik krem sürülerek uyuşturulur. İnce uçlu iğne/künt uçlu kanül ile burun bitimi ile ağız çevresi arasındaki nazolabial çizgiye hyaluronik asit enjekte edilir. Nazolabial dolgu yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Nazolabial dolgu etkisini yaklaşık 10 gün içinde etkisini göstermektedir ve nazolabial çizgisinin içi dolarak çizgi belirginliğini kaybetmektedir. Nazolabial dolgusu ile çukurumsu görüntü yok olur ve dolgunun etkisi 6-8 ay kadar devam etmektedir. İşlemin etkisi cerrahi bir müdahale olmadığı için zamanla yok olur. Nazolabial dolgusunun tekrarlanmasında hiçbir zarar yoktur ve 6 ay sonra işlem tekrarlanabilir.

Eğer ağız çevrenizde belirgin gülüş çizgisine ve çukurlaşmaya sahipseniz cerrahi işlem olmadan bu görüntüden kurtulabilirsiniz. Nazolabial dolgusu ile daha pürüzsüz bir ağız çevresine sahip olursunuz. Yüzünüzde daha genç, daha fit ve daha canlı bir görünüm oluşur. Doğal görünümünüzü kaybetmeden ağız çevrenizdeki sarkma görüntüsünden kurtulmak için Purest Clinic ile iletişime geçip Nazolabial dolgu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hızlı Form