Çene Hattı / Jawline Dolgusu

Dolgu

Jawline olarak da bilinen çene hattı, kişinin genel görünümünü en çok etkileyen bölgelerden biridir ve son dönemde bu bölgeye yönelik estetik uygulamalar oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Çene hattının belirgin ve biçimli olmaması yüzü daha orantısız ve olduğundan daha oval göstermektedir. V şeklinde ve biçimli bir yüz hattına sahip olmak için birçok yöntem bulunmaktadır. Jawline (çene hattı) dolgusu ise ameliyatsız, ağrısız ve kolay uygulanabilir bir estetik yöntemdir. Çene hattının çenenin arka köşesinden çenenin uç kısmına kadar daha keskin ve daha belirgin bir hatta sahip olmasını sağlar. Çene hattı/ jawline dolgusu yüzün hem daha çekici hem de daha estetik görünüm kazanmasını sağlar.

Çene hattı/ jawline dolgusu, genelde orantısız bir çene yapısı olan, çene bölgesinde hacim eksikliği olan, küçük çene yapısı olan, çene hattının çizgisi belirsiz olan ve çene altında sarkma problemi olan kişilere uygulanır. Çene hattı/jawline dolgusu uygulanacak kişinin çene hattı analiz edilerek kişinin ihtiyacına ve istediği görünüme göre enjekte edilecek doğru dolgu maddesi dozu planlanır. Dolgu işleminden önce çene hattı/ jawline bölgesine lokal anestezik etkili kremler sürülür ve ağrı hissedilmemesi için 20-30 dakika beklenir. Çene hattı/ jawline dolgusu ince uçlu iğneler ve kanül ile uygulanır. Çene hattı/ jawline dolgusu ameliyatsız ve ağrısız bir işlemdir. İşlem yaklaşık 10- 15 dakika sürer ve işlemin kişiye hiçbir yan etkisi bulunmaz. Çene hattı/ jawline dolgusunun etkisi yaklaşık 3-4 gün içinde belirginleşir ve yaklaşık 8- 12 ay devam eder. Sonrasında etkisi yavaş yavaş geçer ama yan etkisi bulunmadığı için eğer istenirse tekrar uygulanabilir bir işlemdir.

Çene hattı/ jawline dolgusu ile çene hattından memnun olmayan kişiler daha belirgin, orantılı, keskin, simetrik ve çenede V görünümünü elde edebilirler. Çene hattı/ jawline dolgusu sayesinde yüzün genel görünümü daha estetik, daha dolgun, daha simetrik ve daha çekici bir görünüm kazanır. Eğer siz de çene hattı çizginizden ve yapısından memnun değilseniz, çene hattı/ jawline dolgusu hakkında daha fazla bilgi almak için Purest Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Form