Göz Altı Mezoterapisi

Mezoterapi

Genç yaşlardan itibaren en çok rahatsız olunan konulardan biri göz altı morlukları ve şişlikleridir. Göz altı morlukları ve şişlikleri kremlerle, makyajlarla kamufle edilmeye çalışılır. Ancak zaman zaman kişiyi daha fazla rahatsız ettiği dönemler olabilir. Özellikle göz altı morlukları kişinin sosyal yaşamda kendisini rahatsız hissetmesine sebep olabilir.

Göz altı morlukları yüzün genel olarak daha yorgun ve solgun algılanmasına sebep olur. Bakışlarda da daha cansız bir görünüm oluşur. Bu yüzden en çok başvurulan tedavilerden biri göz altı morlukları için olan tedavilerdir. Göz altı morlukları kremler karşısında inatçı davranırlar ve etkinlik az olur. Göz altı mezoterapisi, göz altı morluklarına çözüm sunan en hızlı ve pratik yöntemlerden biridir. Bu yüzden son dönemlerde en çok tercih edilen tedaviler arasında yer almaktadır.

Göz altı mezoterapisi işlemi sırasında göz çevresi anestezik krem ile uyuşturulup, sonrasında ince uçlu iğne ile mezoterapi işlemi uygulanır. Mezoterapi solüsyonunun içerisinde hyaluronik asit, antioksidanlar, aminoasitler ve vitaminler yer almaktadır. Göz altı mezoterapisi, cildin yeniden yenilenmesi, göz altı morluklarında rengin eşitlenmesi ve göz altı şişliklerinin inmesini sağlar. Göz altı mezoterapisi, göz altının ihtiyacına göre 4-6 seans uygulanabilir. İşlemler yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Seanslar arası yaklaşık 2-3 hafta olmakla beraber seanslar bittikten sonra 1 hafta içerisinde tam etkisi görünür. Göz altı mezoterapisi hızlı ve etkili bir çözüm sunar ve etkisi yaklaşık 1 yıl boyunca devam eder. Uzun süreli işlem tekrarlarında ise göz altı morluklarında daha kalıcı etkiler görülmeye başlanır. Göz altı mezoterapisi işleminden sonra sıcak su ile temas, sauna, direkt güneş ışınları, solaryum gibi durumlarından birkaç gün uzak durulmalıdır. İşlem sonrasında hafif kızarıklık görülebilir ve kendiliğinden geçer.

Göz altı mezoterapisi işlemi, daha sıkı ve yenilenmiş bir göz çevresi sağlar. Bu sayede göz çevresi daha canlı ve daha genç görünür. Göz altı mezoterapisi ile hem göz altı morlukları ve şişliklerine çözüm sağlanır hem de ince çizgilerde azalma görülür. Eğer siz de göz altı morluklarından ve göz çevrenizin görünümünden rahatsız iseniz Purest Clinic ile iletişime geçerek göz çevresi mezoterapisi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hızlı Form