Göz Dolgusu

Dolgu

Göz çevresi, maruz kalınan çevresel faktörlere karşı en hassas bölgedir. Göz altı, günlük yaşamda maruz kalınan ışık, stres ve uyku düzensizliğini yansıtır. Ayrıca, genetik faktörler ile de mor halkalara, sarkmaya ve torba oluşumuna eğilimi olan bir bölgedir.

Yaş aldıkça oluşan göz altı çukurları ve torbaları ile de daha yorgun ve cansız bir görünüm kazandırır. Göz bölgesi ve göz altı görünümü yüzün daha parlak, daha sağlıklı, daha zinde ve daha canlı görünmesinde en etkili bölgedir. Günümüzde göz altının yorgun ve soluk görünümünü değiştirmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en çok tercih edileni ağrısız ve kolay uygulanabilen bir işlem olan göz altı ışık dolgusu olmuştur.

Göz altı ışık dolgusunun tercih edilmesinin nedenlerinden biri çoğu insanın göz altı ile ilgili problem yaşamasıdır. Göz altı, yüz bölgesinde en ince deri yapısına sahiptir ve birçok kusur oluşumuna çok yatkındır. En yaygın göz altı görünümü şikayetleri göz altındaki hacim problemleri, renk eşitsizlikleri, göz altı morlukları, göz altı halka görünümü, kırışıklıkları, göz altı çukurları ve göz altı torbalarıdır. Göz altı ışık dolgusu, doğal bir şekilde yüz ifadesini bozmadan göz altı problemlerine çözüm sunar. Göz altı dolgusu ameliyatsız ve ağrısız olan bir işlemdir. Göz altı ışık dolgusu ihtiyaca göre uygulanır ve uygulama dozu kişinin ihtiyacına ve istediği görünüme göre belirlenir. Dolgu işleminden önce göz altı bölgesine lokal anestezik etkili kremler sürülür ve ağrı hissedilmemesi için 20-30 dakika beklenir. Göz altı ışık dolgusu ince uçlu iğneler ile uygulanır ve ışık dolgusu yapılırken ağrı hissedilmez. İşlem yaklaşık 15 dakika sürer, işlemden sonra hiçbir yan etki bulunmaz ve kişi günlük yaşamına devam edebilir. Göz altı ışık dolgusunun yüzdeki etkisi hemen görülür, 10 gün içerisinde son halini alır. Etkisi yaklaşık 8- 10 ay devam eden ve tekrar uygulanabilir bir işlemdir.

Göz altı ışık dolgusu ile hem göz altı morluklarından, göz altındaki çukur görünümünden, göz altı torbalarından ve göz altı kırışıklıklarından kurtulmuş olunur. Göz altından kaynaklı yorgun ve solgun görünüm kendini daha canlı ve daha aydınlık bir görünüme bırakır. Siz de göz altı ışık dolgusu yaptırmak istiyorsanız, Purest Clinic ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Form