Cilt Yenileme Gençleştirme

Dermatoloji

Cilt günlük yaşamda birçok çevresel faktörün etkisi ile yıpranır. Özellikle rüzgar, hava kirliliği, stres, beslenme, güneş cildi en çok etkileyen dış faktörlerdir. Ciltte dış etkenler ve biyolojik değişiklikler ile yaş aldıkça problemler oluşur. Özellikle sarkmalar, çukurlaşmalar, eşitsizlikler, lekelenmeler, izler, kırışıklıklar ve derin çizgiler meydana gelir.

Gençken ciltte hücre yenilenmesi ve kolajen üretimi fazla iken zaman geçtikçe kolajen üretimi yavaşlar ve azalır. Ciltteki kolajen üretimi ve elastik lifler azaldıkça cilt yenilenmesi de yavaşlar ve cilt düşük yenilenme hızı ile parlaklığını ve canlılığını yitirir. Cildin alt tabakasında da yenilenme yavaş olduğu için cildin bütün katmanlarında yaşlanma meydana gelir. Bu problemler en sık yüz bölgesinde göze çarpmakla ile beraber boyun, dekolte ve el bölgelerinde de olabilmektedir. Cilt yenilenmesinin en basitinden kremlerden, lazer ve mezoterapilere, en girişimsel olarak da estetik ameliyatlara kadar birçok yöntemi bulunmaktadır. Lazer işlemi ise cilt yenileme/gençleştirme yöntemlerinden en etkili ve hızlı sonuç veren oldukça kolay bir işlemdir.

Lazer ile cilt yenileme işlemi ile lazer enerjisi cildin üst yüzeyinde soyulma yaparak alt tabakadaki kolajeni uyarıp cildin kendini yenilemesini sağlar. Alttaki kolajen dokunun gerginleştirilmesi ile de cilt yenilenerek kırışıklıklar ortadan kaldırılır. Lazer işlemi soğutma işlemi ile beraber uygulanır ve uygulanan bölgeye göre yaklaşık 20-30 dakikalık bir işlemdir. Cilt yenileme seansları yaklaşık 4-6 seans sürmektedir ve seanslar arasında 1 ay süre vardır. Lazer ile cilt yenileme işleminin hiçbir yan etkisi yoktur sadece seanslardan sonra hafif kızarıklık ve deride dökülme görülür. Seanslardan sonra güneşe maruz kalınmaması önerildiği için ilkbahar, sonbahar ve kış aylarında uygulama önerilmektedir. Lazer ile cilt yenileme işleminin ciltteki yenilenme etkisi birkaç seans sonra gözle görülür olmaktadır.

Lazer ile cilt yenileme işlemi sayesinde kolajen oluşumu, elastik liflerde yenilenme, daha canlı ve sıkı bir görünüm, kırışıklık ve çizgilerde azalma meydana gelir. Cilt yenileme işlemi sayesinde yüzün genel görünümü daha canlı, daha genç ve daha dinamik bir görünüm kazanır. Eğer siz de cilt görünümünden memnun değilseniz, lazer ile cilt yenileme işlemi hakkında daha fazla bilgi almak için Purest Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.

cilt yenileme gençleştirme
cilt yenileme gençleştirme

Hızlı Form