Yanak / Elmacık Dolgusu

Dolgu

Yanak/ elmacık kemiği dolgu uygulaması, en çok tercih edilen dolgu uygulamalarından biri haline gelmiştir. Son dönemlerde de yanak/ elmacık kemiği dolgusu popülaritesini korumaktadır.

Bunun en temel sebeplerinden birisi elmacık kemiğinin yüz hattını en çok etkileyen bölge olmasıdır. Yanak hattı ve elmacık kemiği genel yüz görünümümüzü şekillendirir. Bazı insanlar yanaklarından ve elmacık kemiklerinin kalıtsal şeklinden memnun olmayabilir ve genetik olarak yanaklarının şeklini ve çökük olmasını sevmeyebilirler. Bazı insanlar da yanaklarının yaşlandıkça yer çekimi etkisi ile oluşan sarkmalarından şikeyetçidirler. Bu şikayetler ile beraber kişiler yüzlerinin çekici görünmediğinden, elmacık kemiğinin belirgin olmamasından, yüzünün çökük ve yaşlı bir ifadeye sahip olmasından memnun olmayabilirler. Yanak/ elmacık dolgusu, ameliyatsız ve ağrısız bir yöntem ile bu problemlere estetik çözüm sunar.

Yanak/ elmacık kemiği dolgusu, genelde yanakların orantılı olarak hacim kazanmasını isteyen kişilere uygulanır. Yanak dolgusu genetik olarak çökük yanaklara ya da zayıf kişilere uygulanıyor iken elmacık kemiği dolguları ise ya yapısal olarak elmacık kemiğinden şikayetçi ya da yaşlanmaya bağlı çökmeler için uygulanır. Bu iki bölge analiz edilerek iki bölgeye de kişinin ihtiyacına ve istediği görünüme göre enjekte edilecek dolgu dozu belirlenir. Dolgu işleminden önce yanak bölgesine lokal anestezik etkili kremler sürülür ve ağrı hissedilmemesi için 20-30 dakika beklenir. Yanak/elmacık kemiği dolgusu ince uçlu iğneler ile uygulanır ve uygulanırken ağrı hissedilmez. İşlem yaklaşık 15 dakika sürer, işlemden sonra hiçbir yan etki bulunmaz ve kişi günlük yaşamına devam edebilir. Yanak/elmacık kemiği dolgusunun yüzdeki etkisi hemen görülür, yaklaşık 8 ay devam eder ve tekrar uygulanabilir bir işlemdir.

Yanak/elmacık dolgusu ile daha orantılı, daha canlı, daha dolgun ve daha belirgin bir yanak ve elmacık kemiği görünümüne sahip olabilirsiniz. Yanak ve elmacık kemiği dolgusu sayesinde yüz hatlarınızı daha hacimli ve orantısal olarak daha estetik görünüme doğal bir görüntü ile elde edebilirsiniz. Eğer siz de yanak ve elmacık kemiği yapınızdan memnun değilseniz, yanak/ elmacık kemiği dolgusu hakkında daha fazla bilgi almak için Purest Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Form