Dudak Dolgusu

Dolgu

Dudak, yüz bölgesinde en dikkat çeken ve estetik görünümü etkileyen bölgedir. Dudak bölgesinin daha biçimli, daha estetik ve daha belirgin hale gelmesi dudak dolgusu ile mümkün hale gelmiştir.

Dudak dolgusu, hem dudak bölgesini dolgunlaştırma işlemi için, hem de dudak bölgesini yeniden şekillendirmek amacıyla uygulanmaktadır. Dudak dolgusu işlemi, saf hyaluronik asit dolgu maddesi ile yapılan dolgu uygulamasıdır. Dudak dolgusu, dudakları büyüterek estetik kusurların giderilmesini ve daha hacimli, daha belirgin, daha dolgun bir dudak görünümünü sağlar. Kalıcı işlemler ile dudak yapısının şekli ve biçimi bozulabilir. Bu işlemler yerine dudak dolgusu, hem kişinin memnuniyetini artıran hem de memnuniyete göre tekrar uygulanabilir bir yöntem sunmaktadır.

Dudak dolgusu yaklaşık 30 dakika süren oldukça kolay uygulanabilen pratik bir uygulamadır. Dudak bölgesi hassas bir bölge olduğu için işlemden minimum yarım saat önce lokal anestezi etkisi bulunan kremler sürülerek işlemin ağrısız olması sağlanmaktadır. Dudak biçimine ve ihtiyaca yönelik hem alt hem üst dudağa uygulanabilmektedir. Dudak dolgusu yapılırken iğne ya da kanülle uygulama tercih edilebilir. Dudaklar anestezik etken maddeli krem ile uyuşturulduktan sonra uygulama yapılır. Dolguların içinde de anestezik ajanlar bulunduğu için uygulama konforludur. Klinik şartlarında 10 dakikada gerçekleşir. İşlemden sonra on güne kadar süren ödem görülür. Daha sonra ödem geriler ve dudaklar doğal dolgun görünüme kavuşur. Dolgun görünüm etkisi, dolgu uygulamasından hemen sonra farkedilir. Dudak dolgusu işlem sonrasında hemen etkisini göstermesine rağmen, yaklaşık 2 hafta sonra daha belirgin hale gelmektedir. Dudak dolgusunun etkisi yaklaşık 6-8 ay sürmektedir, 6 ay sonra hala görünür olmakla beraber etkisini yavaş yavaş kaybeder. Hyaluronik asit dolgusunun bir yan etkisi olmadığından dudak dolgusu tekrar uygulanabilir bir işlemdir.

Dudak dolgusu ile daha hacimli ve çizgilerin daha belirgin bir dudak görünümü elde etmek, yaşlanma ile kaybedilen hacmi geri kazanma, simetrik bir dudak görünümü elde etmek, gülüşün daha belirgin hale gelmesi, ağız ve çevresininin daha biçimli, estetik ve genç görünmesi mümkündür. Siz de dudak dolgusu yaptırmak istiyorsanız, uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hızlı Form