Gençlik Aşısı

İğneli Uygulamalar

Bizler yaş aldıkça cildimizde birçok değişiklik meydana gelir. Yaşlanma sürecinde ciltte ortaya çıkan en önemli değişikliklerden bir tanesi ciltte oluşan kollajen kaybıdır. Kollajen kaybı ile cilt esnekliğini kaybederi ve ince kırışıklıklar oluşmaya başlar.

Yer çekimi etkisi ve oluşan elastikiyet kaybı sebebi ile yüzde sarkmalar, belli yerlerde toplanmalar ve bazı yerlerde derinleşen kırışıklıklar oluşur. Cildi sıkılaştırmak için, yaş ilerledikçe oluşan kırışıklıkları önlemek amaçlı ve de oluşmuş kırışıklıkların giderilmesi, hafifletilmesi için birçok yöntem vardır. Gençlik aşısı, bu problemlere ameliyatsız çözüm sunan bir mezoterapi yöntemidir.

Gençlik aşıları içerisinde çok sayıda aktif etken madde bulunduran kokteyl bir karışımdır. Gençlik aşısının içinde hyaluronik asit, kollajen, somon DNA, vitaminler, aminoasitler, koenzimler, nükleik asitler, mineral ve antioksidanlar bulunur. Bilinenin aksine gençlik aşısının tek bir formülü yoktur. Markalara özel gençlik aşısı formülleri bulunmaktadır. Gençlik aşılarında ana madde olarak genellikle hyalüronik asit ve somon DNA kullanılır. Bu sayede cildin su tutması sağlanır, cilt nemlendirilir ve yenilenir. Cilt gençlik aşısı uygulamasından sonra daha parlak ve daha canlı görünüm kazanır. Ayrıca lifting etkisi ile de ciltte sıkılaşma ve yaşla beraber yerleşen ince kırışıklıkların yok edilmesi sağlanır. Gençlik aşısı ince uçlu iğneler ile yüz, boyun ve el gibi vücuttaki yaşlanma etkilerinin en yaygın görüldüğü bölgelere uygulanabilir. Uygulama öncesinde anestezik krem ile 30-45 dakika işlem yapılacak bölgenin uyuşması beklenir. Gençlik aşısı az ağrılı bir yöntemdir ve yan etkisi bulunmamaktadır. İşlem sonrasında geçici hafif şişlikler ve kızarıklıklar olabilir. Gençlik aşısının görünümdeki etkisi 1 hafta içinde belli olur ve cilt daha canlı, sıkı, dolgun görünüm kazanır. Gençlik aşısı genellikle 3 hafta aralıkla uygulanır ve ihtiyaca göre 3- 4 seans uygulanır. Her yıl 4- 6 ay arayla tekrar edilmesi cildin yaşlanması önleyeceği gibi, cildin nemini ve sıkılığını da korumasını sağlar.

Doğallıktan ayrılmadan güzelleşmek, gençleşmek istiyorsanız gençlik aşıları tam size göre olablir. Eğer cildinizde kırışıklıklar varsa ve cildinizin daha sıkı, daha parlak, daha canlı görünmesini istiyorsanız gençlik aşısı için alanında yetkin ekibimiz sizlere en iyi sonucu sağlayacaktır. Purest Clinic ile iletişime geçip gençlik aşısı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

gençlik aşısı
gençlik aşısı

Hızlı Form