Bacak Sıkılaştırma

Bölgesel İncelme

Vücutta bacaklar kişinin fit görünmesi için en dikkat çeken bölgelerden biridir. Hareketsiz yaşam tarzı, hızlı kilo alıp verme, genetik yatkınlık, gebelik ve doğum süreci, sağlıksız beslenme bacaklarda kalınlaşmaya, ciltte dalgalı görünüme ve ileri aşamalarda sarkmalara sebep olmaktadır.

Kimi zaman da yaşlanma sürecine bağlı kilo korunmasına rağmen sarkmalar görülebilir. Kişilerin bacaklarında en sık rahatsız olduğu problemlerin başında iç bacaklarda görülen sarkma problemi yer almaktadır. Bacakta görülen sarkmalar asimetrik görüntülere, daha kilolu görünmeye, pürüzlü cilt görünümüne ve olduğundan daha yaşlı görünmeye neden olabilir. Daha sıkı bacak görünümü için kremlerden masaj yöntemlerine, masajlardan estetik müdahalelere kadar birçok yöntem bulunmaktadır. Bacaklardaki deri sarkmalarının ve kalıcı yağ dokularının yeniden şekillendirilmesi oldukça zordur ve çok yavaş bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu yüzden bacak sıkılaştırma için cerrahi olmayan ameliyatsız estetik müdahaleler en sık tercih edilen yöntemlerdir. Bacak sıkılaştırma için uygulanan işlemler oldukça hızlı ve etkili yöntemlerdir. Bu yöntemler kısa sürede bacaklarda daha fit ve daha orantılı bir görüntü sağlar.

Ameliyatsız bacak sıkılaştırma işlemleri arasında lipoliz yöntemleri, mezoterapi yöntemi, radyofrekans ve masaj yöntemleri yer almaktadır. Tüm vücut tiplerinde ihtiyaç duyulabilen bacak inceltme işlemi için en çok tercih edilen yöntem ise son dönemlerde soğuk lipoliz işlemidir. Soğuk lipoliz işlemi ile fazla yağ dokuları cihaz yardımı ile dondurularak parçalanır ve vücuttan atılırlar. Soğuk lipoliz işlemi son derece ağrısız ve yan etkisi bulunmayan bir yöntemdir. Bacaklarda incelme için genellikle tek seanslık soğuk lipoliz işlemi yeterli olmaktadır ve işlem süresi yaklaşık 45-60 dakikadır. Soğuk lipoliz işleminin etkisi işlemden yaklaşık 10 gün sonra görülmeye başlanır ancak bacaklardaki tam etkisi birkaç ay sonra görülür. Tek seans ile beraber yaklaşık 3-4 cm kadar bacaklarda incelme görülür. Bu işlemler bacaklarda incelmenin yanı sıra bacaklarda yeniden şekillenme ve ciltte toparlanma sağlar. Bacak sıkılaştırma işleminden sonra bacaklar yeni bir görünüm kazanır ve daha fit, daha pürüzsüz, daha simetrik bacak görünümü elde edilmiş olunur.

Bacak incelme için uygulanan soğuk lipoliz işleminin yan etkisi bulunmamaktadır ancak ilk birkaç gün ayakta çok fazla vakit geçirilmemesi önerilir. Bacak sıkılaştırma işlemi, kalıcı çözüm sağlamak ile beraber uygulanan işlemlerin beslenme şekli ile de desteklenmesi önerilmektedir.

Soğuk lipoliz işlemi ile bacaklarda incelme sağlandıktan sonra bacakların daha pürüzsüz ve sıkı görünmesi için Venüs Legacy gibi yüzeyel radyofrekans enerjisi ile çalışan ya da G5 masajı gibi orta sertlikle ritmik dalgaları kullanacak bacak derisini sıkılaştıran, dalgalı görünümü azaltan cihazlardan faydalanılabilir. Bu işlemler de tamamen güvenli işlemler olup yan etkileri bulunmamaktadır ve özellikle selülit görünümüne oldukça iyi gelmektedir. Eğer siz de daha sıkı ve daha şekilli bacak görünümü elde etmek istiyorsanız Purest Clinic ile iletişime geçerek bacak sıkılaştırma yöntemleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hızlı Form