Yara İzi, Ameliyat İzi Tedavisi

Dermatoloji

Cildimizde oluşan yaralar, cilt hücrelerinin bölünerek kendilerini yenilemeleri ile onarılır. Malesef vücudumuz kendisini tamamen izsiz iyileştirme kapasitesine sahip değildir. Cildimize aldığımız bütün hasarlar, oluşan bütün yaralar iz bırakarak iyileşir.

Bazen yaş ile beraber hücre yenilenmesi azaldığı için bazen de yara ve ameliyat izleri çok derin oldukları için yara izleri daha bariz olabilir. Yeterince onarılamayan yaralar ciltte kalıcı izlere sebep olabilirler. Bu yara izlerinin ya da ameliyat izlerinin vücutta görünür olması rahatsızlık verebilir ve kişinin sosyal yaşamında da rahat hissetmesini engeller. Günümüzde kremler dışında yara ve ameliyat izlerinini gidermek ve yenilenmiş görünüm elde etmek için lazer işlemi popüler hale gelmiştir. Lazer işlemi yara ve ameliyat izleri üzerinde oldukça etkili ve hızlı çözüm sunan bir işlemdir. Lazer işlemi sayesinde cildin onarılması ve yara izi olan bölgenin yenilenmesi sağlanır.

Yara ve ameliyat izi tedavisinde en çok tercih edilen lazer fraksiyonel karbondioksit lazerdir. Lazer işleminde lazer ışınları ile ciltte küçük noktalar ve kanallar açarak cildin üst yüzeyinde kontrollü çok küçük hasarlar yaparak cildin kendi kendini yenilemesini sağlar. Bu sayede cildin yüzeydeki görünümü yenilenir. Lazer uygulaması sayesinde yara ve ameliyat izlerinde doku yenilenmesini sağlamak için ciltte kolajen üretimi hızlandırılır. Lazer işlemi soğutma işlemi ile beraber uygulanır ve uygulanan bölgeye göre anestezik krem uygulanabilir. Yara ve ameliyat izi tedavisi 3-6 seans sürmektedir ve seanslar arasında yaklaşık 1 ay süre bulunmaktadır. Tedavinin vücut üzerinde bir yan etkisi yoktur ancak işlemden sonra uygulanan bölgede hafif kızarıklık, kabuklanma ve pul pul dökülmeler görülebilmektedir. Bunun sebebi yara ve ameliyat izindeki yenilenme sürecidir. Seanslardan sonra güneşe maruz kalınmaması oldukça önemlidir ve güneş kremi ile korunma önerilmektedir. Lazer işlemi ile yara ve ameliyat izi tedavisinin etkinliği yaranın boyutuna ve derinliğine göre değişmektedir. Ufak bölgesel yaralarda tamamen yok edici etkisi varken, büyük ve derin yaralarda da gözle fark edilmeyecek kadar küçülme yaratır.

Lazer ile yara ve ameliyat izi tedavisi en etkili yöntemdir ve eski yaralarda dahi yenilenmiş ve azalmış bir görünüm sağlar. İzler gözle görülmeyecek boyuta geldiği için sorun yaşayan kişiler kendilerini çok rahat hissederler. Eğer yara ve ameliyat izi tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Purest Clinic ile iletişime geçebilirsiniz.

yara izi ameliyat izi tedavisi
yara izi ameliyat izi tedavisi

Hızlı Form