Mezobotoks

Botoks

Mezobotoks ismini son dönemlerde duyuran ve yaygın olarak tercih edilen bir botoks uygulamasıdır. Estetik müdahaleler arasında ön plana çıkma sebebi kişinin doğallığını ve yalınlığını koruyan bir yöntem olmasıdır. Mezobotoks yaş ile beraber ortaya çıkan birçok problem için çözüm olanağı sunmaktadır. Yaşlanma ile beraber ortaya çıkan doku kayıpları, sarkmalar, kırışıklıklar ve solgun görünüm mezobotoks ile giderilebilir.

Mezobotoks uygulaması diğer botoks türleri gibi kas dokusunun içine değil cildin alt tabakasına enjekte edilir. Bu sayede mezobotoks işlemi belli olmaz ve yüzdeki doğal görünüm korunmuş olunur. Mezobotoks işlemi doğal bir şekilde cildin daha canlı ve sıkı görünmesini sağlar. Mezobotoks işlemi ile yüzde daha genç, daha dinamik ve daha etkileyici bir görünüm hakim olur. Mezobotoks işlemi sarkma problemi, kırışıklık görünümü, doku kaybı ve ciltte oval şeklin kaybolması sorunları için kullanılır.

Mezobotoks işlemi cerrahi olmayan estetik müdahaleler arasında yer almaktadır. Mezobotoks işlemi öncesinde işlem uygulanacak alanlar anestezik etkili kremler ile uyuşturulur. Mezobotoks işlemi çok kolay uygulanan ve kişinin hiçbir ağrı acı hissetmediği bir işlemdir. Mezobotoks işleminde ince uçlu iğneler kullanılarak cildin altına özel karışım olan sıvı enjekte edilir. Bu sıvı içerisinde botulinum toksin ile hazırlanan vitaminler ve hyaluronik asit yer almaktadır. Bu sayede cildin yenilenmesi ve nemlenmesi sağlanır. Uygulanacak mezobotoks doz miktarı kişinin isteği ve ihtiyacına göre belirlenir. Mezobotoksda kullanılan mezoterapi içerikleri sayesinde kişinin cildinde dolgunluk sağlanır. Mezobotoks işlemi yaklaşık 20-30 dakika sürmektedir. İşlem sonrasında günlük yaşama dönebilir ve aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Ancak ilk birkaç gün hafif kızarıklıklar ve şişmeler meydana gelebilir. Bu hafif yan etkiler kendiliğinden geçer. Mezobotoks uygulamasından sonra çok sıcak duş almamaya ve güneşe maruz kalmamaya dikkat edilmelidir. Mezobotoks işleminin etkisi yaklaşık 1 hafta içerisinde kendisinin göstermeye başlar. Mezobotoks işlemi genellikle tek seans uygulanır ancak kişinin ihtiyacına göre ek seans uygulanabilir. Mezobotoks işleminin yarattığı etki yaklaşık olarak 6 ay sürmektedir. Eğer işlem beğenilir ve tekrar istenir ise 6 ay sonra yine işlem tekrar edilir. Mezobotoks işleminin yan etkisi bulunmamak ile beraber cildin yeni hücre oluşturmasını destekler. Mezobotoks işlemi dışarıdan görünmez ve cildin doğal görünümü korunur. Mezobotoks uygulamasından sonra kişinin mimiklerinde ve kaslarında hiçbir cansızlık yaşanmaz.

Mezobotoks işlemi sonrasında ciltte parlaklık, dolgunluk ve canlılık elde edilir. Mezobotoks istenilen ve botoks uygulamasının uygulanamadığı küçük alanlara dahi uygulanabilmektedir. Bu sayede sarkmalar ve ince çizgi problemleri yaşanılan bölgeler de mezobotoks işlemi için uygundur. Mezobotoks işleminden sonra ince çizgiler açılır ve ciltte pürüzsüz bir görüntü oluşur. Ayrıca mezobotoks cildin alt tabakasına enjekte edilerek kolajen üretimini de artırır. Etkileyici, bebeksi ve canlı bir cilt görüntüsü için eğer siz de mezobotoks düşünüyorsanız Purest Clinic ile iletişime geçerek mezobotoks işlemi hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.