Gülüş Botoksu

Botoks

Gülüş, bir kişinin yüzündeki en karakteristik özelliklerinden biridir. Bir kişi gülüşü ile akıllarda kalır ve yüz simetrisi öne çıkar. Özellikle ilk izlenim için oldukça dikkat çekmektedir ve yüz bölgesindeki en çarpıcı, direkt bakılan bölgelerden biridir. Bu yüzden gülüş son dönemlerde kişilerin en çok dikkat ettiği ve müdahalelerde bulunulduğu noktalar arasındadır.

Güzel ve simetrik bir gülüş, insanlara daha samimi ve etkileyici bir görünüm kazandırmaktadır. Diş ve diş etleri özellikle etkileyici bir gülüşün en büyük faktörleridir. Bu yüzden botoks uygulaması ile üst dudağın yukarısına yapılan gülüş botoksu diş etlerinde ve ağız bölgesinde daha estetik bir görünüm sağlamaktadır. Gülüş botoksu, özellikle son dönemlerde tercih edilen botokslar arasındadır. Gülüş botoksu ile daha etkileyici bir gülüş elde edilir.

Gülüş botoksu işlemi, diş eti botoksu ya da gummy smile botoksu olarak da adlandırılmaktadır. Gülüş botoksu işlemi son derece ağrısız bir işlem olup en pratik ve hızlı bir şekilde etkisini gösterir. Gülüş botoksu işlemi yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Gülüş botoksu işlemi öncesinde lokal anestezi etkili krem ile üst dudağın üst kısmı uyuşturulur. Gülüş botoksu işlemi gülümserken fazla yukarı kalkan üst dudağa müdahale işlemidir ve gülüş botoksu ile ince uçlu iğneler ile diş etlerine botoks enjekte edilerek diş etlerinin görüntüsüne müdahale edilir. Gülüş botoksu ile gülündüğünde fazla görünen diş etleri geriye çekilerek diş etlerinin gülüş esnasında daha az görünmesi sağlanır. Aynı zamanda daha simetrik ve dişlerin ön planda olduğu bir gülüş elde edilir. Gülüş botoksu ile ağız bölgesinde yeni ve daha estetik bir görünüm oluşur.

Gülüş botoksu genellikle diş etlerinin görüntüsünden rahatsız olan kişiler tarafından tercih edilir. İşlemden sonra yaklaşık 10 gün sonra botoksun etkisi gözle görülür. Gülüş botoksu oldukça etkili ve pratik bir müdahale olmakla birlikte etkisi yaklaşık 5-6 ay sürmektedir. Zamanla etkisini yitiren botoks ile görüntüdeki etkisi de azalmaktadır. Ancak istenildiği durumlarda işlem tekrar edilerek zamanla daha kalıcı ve daha dikkat çekici bir gülüş oluşur. Eğer siz de daha simetrik ve etkileyici bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız Purest Clinic ile iletişime geçerek gülüş botoksu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.