El Botoksu

Botoks

İnsanların en çok rahatsız olduğu konulardan biri terleme şikayetidir. Terleme, hormonal olarak gerçekleşen ve vücudun vücut ısısını dengelemek için gerçekleşen bir durumdur. Terleme son derece doğal olup bazı yapısal faktörlere bağlı olarak bazı insanlarda daha çok terleme görülmektedir.

Aşırı terleme, kişinin yaşamını olumsuz olarak etkilemektedir. İş hayatında ve sosyal aktivitelerde kişiyi rahatsız edip stres yaratmaktadır. El sıkışmalarda aşırı terli el, kaygan avuç içleri ve hep nemli el yapısı rahatsız edici olabilmektedir. Terlemenin sinir iletileri ile oluşan bir durum olduğu için aşırı terleme problemini çözmek için son dönemlerde en sık başvurulan yöntem botoks işlemidir. El botoksu, aşırı terleme için en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. El botoksu işlemi az miktarda ağrılı bir işlemdir. İşlemin konforunu arttırmak için aneztezi kremleri ve soğutucu spreylerden destek alınmaktadır. El botoksu yaptırmanın fizyolojik olarak hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

El botoksu işlemi oldukça kısa bir işlem olup yaklaşık 25-30 dakika sürmektedir. El botoksu işleminden önce avuç içlerine lokal anestezi etkili krem sürülmektedir ve işlem sırasında daha az ağrı hissedilmesi sağlanmaktadır. İnce uçlu iğnelerle avuç içine botoks enjekte edilmektedir. Bu sayede terleme bezlerinin uyarılması ve ter salgılaması engellenmiş olur. El botoksu işleminden sonra kişi hemen sosyal yaşamına dönebilmektedir ancak birkaç gün ellerin çok kullanıldığı işlerin yapılmaması önerilmektedir. El botoksu işleminin etkisi yaklaşık 2 hafta içinde görülmektedir. Kişinin avuç içlerindeki aşırı terleme durumu ortadan kalkmış olur. El botoksunun etkisi yaklaşık 6 ay sürmektedir. 6 ay sonra eğer istenirse işlem tekrar edilebilmektedir ve bir zararı bulunmamaktadır.

El botoksu işlemi ile aşırı terleme problemi yaşayan kişiler sosyal yaşamlarında daha rahat ederler. 6 ay kadar bir süre aşırı terleme problemi yaşanmaz. El botoksu işlemi ile çok daha rahat bir yaşantı meydana gelir. El botoksu, pratik ve hızlı bir tedavi yöntemi olduğu için avuç içi terlemelerinde en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Eğer siz de avuç içlerinizde aşırı terleme problemi yaşıyorsanız ve bu durum sosyal yaşantınızı etkiliyorsa Purest Clinic’in uzman ekibi ile iletişime geçerek el botoksu hakkında detaylı bilgi edinebilir ve aşırı terleme probleminden kurtulabilirsiniz.